Aktualności / Relacje 2024

Spotkanie świąteczne

sty 17, 2024 | Relacje 2024

Spotkanie świąteczne, w którym uczestniczyła Społeczność Fundacji Otwarcie, podopieczni, ich rodziny, wolontariusze i przyjaciele oraz Rada i Zarząd Fundacji odbyło się 21 grudnia 2023 roku na dużej sali DK Oskard dzięki wieloletniej współpracy z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. To było wzruszające, pełne emocji widowisko.

Na scenie z programem kolęd wystąpili podopieczni Ita, Karolina, Kaja i Karol oraz pan Krzysztof Pawlak, zastępca przewodniczącego Rady Fundacji.  Świąteczne życzenia złożył pan Dariusz Loch, prezes Fundacji. Całość programu z werwą poprowadziła pani Lucyna Sapalska.

Po koncercie Integracyjna Grupa Teatralna KULISY pokazała autorskie przedstawienie HIPOTERMIA. Tak o tym przedstawieniu napisała reżyserka pani Karolina Bartkowiak „Zainspirowani Królową Śniegu chcieliśmy pokazać historię przyjaźni. Takiej, która się nie poddaje, która wspiera, która ma nadzieję, która po prostu jest  potem nasze spotkania przerwała pandemia… wróciliśmy do zajęć, po czym przerwała je moja ciąża i urlop macierzyński w międzyczasie zajęliśmy się też innymi rzeczami… ale ten temat z nami został. Dojrzewał. Przeobrażał się. Przeszliśmy wraz z Kajem i Gerdą długą drogę… już nie są tylko dzieciakami, które się wspierają. To ludzie, którzy wychowywali się w sąsiedztwie i mieli liczne przygody. Dzięki przyjaźni uniknęli różnych niebezpiecznych pokus… a niektórym ulegli! Przyglądając się tym tematom zastanawialiśmy się co nas może „zamrażać”! Uznaliśmy, ze krainy lodu mają różne oblicza… i tak zdecydowaliśmy się zaprezentować historie hazardzistów, pracoholika i ślicznotki. I towarzyszyć Kajowi i Gerdzie, dwojgu przyjaciół, w ich drodze…która jest też opowieścią o rozłące, rezygnacji, samotności, wytrwałości, nadziei, walce i wielkiej miłości to była piękna podróż!”

Wszyscy artyści otrzymali zasłużone brawa!!!

Do ciekawych i miłych wydarzeń warto wracać, więc prezentujemy fotorelację z naszego spotkania świątecznego w obiektywie p. Jerzego Sznajdra i linki do filmów z koncertu kolęd https://www.youtube.com/watch?v=OmV8WCHG_0I oraz  spektaklu HIPOTERMIA https://www.youtube.com/watch?v=FVZfyv2Jiic