Aktualności / Relacje

Pełni miłości

maj 6, 2022 | Relacje

Pamiętajcie, że miłość jest najważniejsza ! Szczególnie teraz w tych trudnych czasach ! Zabrzmiało wczoraj ze sceny. Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie, Fundacja Otwarcie oraz  Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej  zorganizowali jedyny w swoim rodzaju koncert Full Of Love związany z obchodami Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Na scenie zaprezentowali się Wojownicy Światła MDK pod kierownictwem Sylwii Dziardziel, a także podopieczni Fundacji Otwarcie. Stroną muzyczną zajął się zespół The Fuze. Całość przeplatały teksty dotyczące tolerancji, empatii, miłości. Można było posłuchać słynnych polskich utworów między innymi: Biała Armia, Chcemy być sobą, Ale wkoło jest wesoło, Wolność kocham i rozumiem. Na koniec wszyscy zaśpiewali Nieprzemakalni.

Dzięki Fundacji Podaj Dalej powstała sala, gdzie będzie można skorzystać z symulatora starości, czyli poczuć wszystkie niedogodności, które odczuwa osoba starsza. Pojawił się również Lisek Fundacji, który mówił o sztuce pomagania.

Natomiast w sali Fundacji Otwarcie odbyło się między innymi malowanie twarzy za pomocą kredek, konstruowanie balonowych zwierząt czy tworzenie mini tatuaży w postaci stempli.

Na koniec dzieci rozbijały piniaty pełne cukierków, można było obejrzeć wystawę zdjęć przygotowaną w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży i skosztować pysznego tortu.

Mamy nadzieję, że wszyscy się świetnie bawili. Widzimy się za rok !