Aktualności / Relacje

Zapraszamy na Pokaz Mody

paź 19, 2022 | Relacje

Moda dla każdego” – 15 edycja wraca na modowy wybieg w Ferio Konin w wyjątkowej odsłonie!

 Ferio Konin i Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie” wracają do tradycyjnej formuły „Mody dla każde-go”. Ta wyjątkowa lokalna inicjatywa od kilkunastu lat cieszy się ogromną sympatią mieszkańców Konina i okolic, a modele i modelki z ogromnym zaangażowaniem przygotowują się do występów. Kiedy i gdzie będzie można ich podziwiać? Już w najbliższą sobotę, 22 października o godzinie 15:30, oczywiście w Ferio Konin.

 Tegoroczna, jubileuszowa edycja „Mody dla każdego” będzie z wielu względów wyjątkowa. Po dwóch latach przerwy, podopieczni fundacji wracają na modowy wybieg w Ferio Konin, a dzięki wsparciu miasta Konina, najemców centrum oraz lokalnych firm, pokaz zyska bajkowy charakter. Motywem przewodnim będzie Królewski Bal. Pomoc w opracowaniu choreografii zaoferowała konińska Szkoła Tańca ESCUDO. Pod czujnym okiem instruktorów powstała choreografia inspirowana tradycyjną zamkową zabawą. Znajdzie się w niej miejsce na tańce, dworskie intrygi i oczywiście szczęśliwe zakończenie. Zarówno pracownicy z ramienia fundacji, uczestnicy pokazu, jak i instruktorzy włożyli w jej przygotowanie masę czasu, pracy i przede wszystkim serca, licząc na dobrą zabawę i podbicie konińskiej publiczności.

 Jak przystało na poważany pokaz mody, w trakcie przygotowań nie mogło zabraknąć stylistki mody, która zadbała o każdy najmniejszych szczegół garderoby. W dworskich stylizacjach rządzić będą perły, broszki, kokardy, eleganckie muszki i marynarki. Podopiecznych fundacji wsparli również najemcy Ferio, uzupełniając dodatkami balowe stylizacje. Pokaz nie może się odbyć bez profesjonalnego makijażu, który dopełniać będzie wygląd modeli nie tylko w czasie pokazu, ale także podczas sesji zdjęciowej zorganizowanej na cele do tradycyjnego kalendarza fundacji.

 Scenografia pokazu będzie nawiązywała do kolorów szachownicy, a więc czerni i bieli – najbardziej eleganckich barw.

 Główną misją wydarzenia jest integracja społeczna dzieci, którymi opiekuje się Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży  „Otwarcie” oraz przełamanie barier pomiędzy nimi, a widownią.

Zadanie publiczne Moda dla każdego! edycja 15 współfinansowane jest ze środków PFRON będących w dyspozycji miasta Konina

#Energialudzi,#Konin_Tu_płynie_energia