Aktualności / Relacje

Relaks w OREW

lis 4, 2021 | Relacje

Czas relaksu w Strefie ZEN na terenie OREW w Marianowie!

Grupa nieformalna Marianki w składzie Olga Wojciechowska, Michalina Janicka i Sylwia Pomernacka napisały projekt i zdobyły dofinansowanie w ramach konkursu Mikrodotacje  Wielkopolska Wiara 2021 ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030. W środę 27 października 2021 grupa Marianki pod patronatem Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie” zaprosiła społeczność lokalną, osoby niepełnosprawne i pełnosprawne na tradycyjny Piknik Pieczonego Jabłka.

Był to bardzo emocjonujący dzień pełen różnych aktywności. Integracyjna Grupa Teatralna KULISY z Fundacji OTWARCIE wystawiła dla społeczności OREW w Marianowie i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ignacewie spektakl pt. „Jak  Wietrzycha doktora Zemeliusa wyleczyła”. Po przedstawieniu nastąpiło oficjalne otwarcie Strefy ZEN podsumowujące realizację projektu, którego celem jest promocja zdrowia psychicznego i integracja społeczności lokalnej. W ogrodzie OREW w Marianowie przybyło nowe miejsce do relaksu i odpoczynku, na kompozytowym podeście zostały ustawione leżaki i metalowe gabiony wypełnione kamieniem, a na jutowej linie zwisły makramowe ozdoby wykonane podczas warsztatów z przeplatania sznurka. Działania grupy Marianki wsparł swoją pomocą sponsor Pan Andrzej Banasiak właściciel firmy AND-BAN z Lubstówka. Pomimo jesiennej aury strefa spodobała się gościom, szczególnie młodzieży szkolnej, którzy chętnie z niej korzystali.

Na pikniku nie zabrakło tradycyjnych kiełbasek z ogniska i smakowitych pieczonych jabłek, pysznych domowych placków oraz chleba ze smalcem i ogórkiem, a na powietrzu apetyt dopisywał.

Kadra OREW zapewniła różne aktywności – gra terenowa, joga, samodzielne przygotowanie jesiennych lampionów, zabawy logiczne i sensoryczne, a także kącik zdrowotny.

Dziękujemy mieszkańcom, kadrze OREW oraz gościom za wszystkie upominki i dary, które wzbogaciły piknikowy stół.

W pikniku uczestniczyło ponad 100 osób:

– członek Zarządu Powiatu Konińskiego Tadeusz Tymoteusz Słodkiewicz

– burmistrz Sompolna Roman Bednarek, zastępca wójta Kramska Dorota Kubsik

– radni gminy Sompolno i Kramsk

– prezes Stowarzyszenia Wielkopolska Wschodnia Jarosław Felczyński

– uczniowie klas czwartych szkół podstawowych z Lubstowa i Mąkolna z dyrekcją, wychowawcami i rodzicami

– społeczność Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży OTWARCIE z zastępcą przewodniczącego Rady Fundacji Krzysztofem Pawlakiem, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ignacewie, mieszkania treningowego, OREW w Marianowie – uczestnicy, rodzice, kadra.

Nowa Strefa ZEN jak i cały teren OREW jest cały czas dostępny dla mieszkańców, społeczności lokalnej – zapraszamy do korzystania.