Aktualności / Relacje

Pokaz Mody – edycja 13

paź 26, 2020 | Relacje

13 edycja pokazu mody – to 3 etapy;
Pierwszy etap  odbył się w Centrum Handlowym Ferio ( 24 października-  sobota) w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, gdzie odbyła się sesja zdjęciowa pod okiem profesjonalnych fotografów ,gdzie modele wchodzili pojedynczo lub w parach do zdjęć, w tym też samym miejscu swoje stanowisko miał Gabriel Zamojski, który starannie i z wyczuciem robił makijaże naszym modelom. Każdy z uczestników miał na  sobie różne dodatki i odzież, która prezentowaliśmy podczas sesji zdjęciowej. Odzież i dodatki to prezenty, które otrzymaliśmy od Centrum Handlowego Ferio, które Nas wspiera i pomaga przy takich  wydarzeniu jak  Pokaz Mody, który dedykowany jest  podopiecznym Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży Otwarcie w Koninie.
Drugi etap (tego samego dnia)  wizyta w Galerii na Glince u Pani Krystyny Ruminkiewicz. Każdy z uczestników pokazu mógł się zaprezentować na tle pięknych, kolorowych obrazów namalowanych przez Pania Krystynę. Tutaj pod okiem operatorów kamery kręciliśmy scenki  filmowe. Na efekt końcowy będziemy musieli poczekać, ponieważ powstanie film o naszym pokazie.
Tegoroczna edycja pokazu mody to MODA JEST SZTUKA.
Dlaczego w tym roku taki temat ?
Każdy z uczestników pokazu miał przypisana postać/artystę do którego musiał się upodobnić lub wcielić w jego rolę. Mieliśmy Mona Lisę, Charlie Chaplina, Enyę, Van Gogha, Fridę Cahlo, Flipa, Dziewczynę z Perła, Baletnice itp.
Natomiast inspirowaliśmy się obrazami i byliśmy jak żywe obrazy. Sprawiliśmy, że obrazy na czas pokazu odżyły, ruszały się i były z nami. Towarzyszyła nam muzyka klasyczna, filmowa i muzyka z najpiękniejszych zakątków Świata.
Chcieliśmy w tym roku uzmysłowić Nam wszystkim jak ważna jest nasza kultura, uczestniczenie w niej, ile mamy pięknych i wspaniałych dzieł sztuki na świecie, jak ważne jest obcowanie z nią. Moda jest sztuka – bo sztuka to taniec, muzyka, ruch, rzeźba, galerie, muzea i wszystko co piękne i jest naszym dziedzictwem. Możemy też prosto i ładnie się ubrać dobierając kolory, dodatki i biżuterię i czuć się dobrze samym z sobą. W tym roku do naszych ubiorów i do nas samych wkradła się   sztuka.
Kilka tygodni przygotowań, spotkań, zajęć, podczas których uczestnicy pokazu pracowali z ciałem, mieli zajęcia przygotowujące ich do występów publicznych.
Ja byłam autorem tej książki najpiękniejszej jak na owe trudne czasy, ale losy naszych bohaterów napisały się same. Ta książka to tygodnie przygotowań, kilkanaście przepracowanych godzin, tworzenia, kreowania, spotkań, stylizacji. My wszyscy namalowaliśmy okładkę tej książki i nadaliśmy jej tytuł „ŻYCIE JEST SZTUKA” a w oryginale MODA JEST SZTUKA.
Co autor miał na myśli tworząc postacie?
pasję do sztuki, podróżowania, wizyty w różnych ciekawych miejscach na świecie, ale najważniejsze i budujące jest to, że tworzyliśmy wszystko razem i każdy z uczestników dołożył cegiełkę, aby powstało piękne dzieło.
Efekty naszej pracy zobaczycie w listopadzie w Centrum Handlowym Ferio, gdzie będzie można zobaczyć wystawę zdjęć naszych modeli oraz film, który powstanie na potrzeby pokazu, pojawi się na portalach społecznościowych i nie tylko.