Aktualności / Relacje

Dzień miłości i tolerancji

kwi 21, 2022 | Relacje

-To będzie dzień miłości, tolerancji i empatii – powiedziała w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej Lucyna Lenard-Woźniak, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie.

5 maja Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, Fundacja Otwarcie oraz Fundacja Podaj Dalej organizują koncert Full Of Love związany z obchodami Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wydarzenie odbędzie się o godz. 17.30 w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie.

– Chcemy przede wszystkim kreować dobre wzorce. Pokazywać dzieciom, że ich nieco mniej sprawni koledzy czy koleżanki są tacy sami jak oni. Pierwszy koncert Full of Love odbył się na konińskim bulwarze.Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wracamy z pompą. Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną to bardzo ważne święto, ale o tolerancji, empatii, zrozumieniu drugiego człowieka trzeba pamiętać cały rok, a nie tylko 5 maja – powiedziała dyrektor MDK w Koninie.

W akcję włączyły się konińskiego fundacje na co dzień związane z osobami z niepełnosprawnościami.

– Każdemu człowiekowi należy się godność, pomoc, a naszym podopiecznym szczególnie. Musimy o tym mówić cały czas. Zmieniła się nieco formuła koncertu, ale motyw przewodni zostaje ten sam. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym niezwykłym koncercie – podkreślił Dariusz Loch, prezes Fundacji Otwarcie.

– To święto uwrażliwia całe społeczeństwo. Ma być radosne, kolorowe, głośne. Oprócz koncertu, stworzymy sale, gdzie będzie można skorzystać z symulatora starości, czyli poczuć wszystkie niedogodności, które odczuwa osoba starsza. Oprócz tego zorganizujemy warsztaty pokazujące jak pokonywać różnego rodzaju trudności w życiu. Pojawi się również nas Lisek, który będzie mówił o sztuce pomagania – poinformowała Anna Walczak z Fundacji Podaj Dalej.

– Ważne jest to, abyśmy tego dnia byli razem. Fundacja zapewni również wiele atrakcji, a na scenie MDK zaśpiewają nasze podopieczne – dodała Lucyna Sapalska z Fundacji Otwarcie.

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa zdjęć przygotowana w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży, odbędzie się również zbiórka żywności dla uchodźców z Ukrainy.