Aktualności / Relacje

21.03 Światowy Dzień Zespołu Downa – skarpetkowa akcja!

mar 18, 2022 | Relacje

Światowy Dzień Zespołu Downa corocznie obchodzony jest 21 marca. Święto zostało ustanowione w 2005 roku przez Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa WDSD, a od 2012 roku patronem szczególnego Dnia została Organizacja Narodów Zjednoczonych.
Fundacja Na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie” w Koninie po raz 14. organizuje kampanię społeczną dotyczącą podnoszenia świadomości społeczeństwa o zespole Downa.
Ogólnoświatowym hasłem tegorocznych obchodów jest apel o: „Pełne i skuteczne uczestnictwo i włączenie w społeczeństwo osób z zespołem Downa”
Gdyż rzeczywistość jest taka, że…… że osoby z zespołem Downa i niepełnosprawnością intelektualną nie korzystają dziś z pełnego i skutecznego uczestnictwa i integracji w społeczeństwie.
Jest ku temu wiele powodów: jednym z powodów jest brak uzgodnionego zrozumienia tego, czym jest włączenie społeczne i jak systemy integracyjne wyglądają w praktyce.
Zachęcamy do komentarzy na naszym fb: https://m.facebook.com/Fundacja-Otwarcie-271472159589509/ w związku z Państwa osobistymi doświadczeniami, przemyśleniami, pomysłami czy marzeniami na włączenie osób z zespołem Downa oraz ich integracje ze społeczeństwem.
W geście solidarności zachęcamy również do ubrania w dniu 21.03 kolorowych skarpet „nie do pary”. Zdjęciami można się pochwalić  na naszym fb: https://m.facebook.com/Fundacja-Otwarcie-271472159589509/

Fundacja „Otwarcie”