9. obchody Światowego Dnia Zespołu Downa z Fundacją „Otwarcie”

9. obchody Światowego Dnia Zespołu Downa z Fundacją „Otwarcie”. 2017-03-14 21:25.

 

Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Otwarcie" w Koninie od lat dziewięciu organizuje w Koninie kampanię społeczną dotyczącą Światowego Dnia Zespołu Downa.1 marca jest stałą datą obchodów tego święta – symbolizuje ona dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze zapisu DNA u tych osób (trisomia 21).

Hasło tegorocznego święta to:  “Mój Głos, Moja Społeczność” – dać szansę ludziom z zespołem Downa mówić, być słyszanym i wpływowym na działania i politykę rządu, być w całości włączonym do społeczeństwa.”

 

W tym roku zaczynamy już 16 marca. Dzięki zaproszeniu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego  w Koninie, włączyliśmy się w organizację projekcji filmu „Downtown. Miasto Downów”. Zapraszamy na godz. 9.00 do Kina Oskard.

21 marca – w dniu obchodów święta, możemy wyrazić swoje poparcie i sympatię dla osób z Zespołem Downa i przesłać na pocztę fundacji Otwarcie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  lub na naszego Facebooka zdjęcie w kolorowych skarpetkach. Będzie nam bardzo miło! Im więcej Państwa zdjęć tym większa nasza radość!

Możemy również wspomóc naszych przyjaciół z Warszawy i przyłączyć się do ich kampanii: https://goo.gl/G5UWDd 

25.03 od 10.00 – 13.00 w sobotę, kolejny raz bawimy się w „Fabryce Wrażeń” w Koninie, ul. Wojska Polskiego 37. Zapraszamy całą społeczność naszej fundacji jak również innych „zespołowców”! Warto przyjść i przyłączyć się do ZESPOŁU!

 

Mamy również niespodzianki:

- we wtorkowym 21.03 wydaniu Przeglądu Konińskiego ukaże się pewna relacja – zapraszamy do zapoznania się z nią i zakupu PK,

- dla ZESPOŁU DOWNA będzie świecił most im. J. Piłsudskiego w Koninie, w kolorach granatu i czerwieni (kolory LOGO święta) przez dwa tygodnie,

- w przestrzeni miasta znajdują się ogromne bilbordy z informacją o tym święcie,

- może zakwitną posadzone na to święto krokusy na Placu Niepodległości? Należy pójść na spacer i sprawdzić J,

- i zapraszamy do oglądania nowego serialu dokumentalnego „Taki się urodziłem” na programie Lifetime (zaczynają emisję właśnie 21.03 o godz. 22) o siedmiorgu przyjaciół z zespołem Downa. Serial otrzymał w 2016 roku nagrodę Emmy w kategorii Najlepszy Serial Niefabularyzowany.

 

ZAPRASZAMY !